ایران تهران شهریار  تلفن:02165464586 info@kavosh-sanat.com

زبان


بسته بندی مواد غذایی

۸ نکته ضروری برای بسته بندی در دوران کرونا

شیوع ویروس کرونا، روال‌های همیشگی موجود در صنعت بسته بندی را دچار دگرگونی کرده است و تاثیرات بلندمدت و کوتاه مدتی را بر طراحی بسته بندی ها گذاشته است. همان طور که در سراسر جهان بهداشت عمومی مدیریت می شود، انتظار داریم این تغییر، در روند بسته بندی های فعلی نیز تاثیر بگذارد. این تغییر روند، اخیرا هزینه هایی بالغ بر ۹۰۰ میلیارد دلار در آمریکا در پی داشته است.

 

در بسته بندی در دوران کرونا باید موارد زیر را درنظر داشت

تجارت الکترونیکی

با شیوع ویروس کویید ۱۹، تعامل مردم با دنیای دیجیتال و خرید آنلاین افزایش یافته و سفارش از خانه، روند رو به رشدی داشته است؛ به ویژه در بسته بندی مواد غذایی. بسته بندی در دوران کرونا اهمیت زیادی دارد چرا که تعداد کالاهایی که به صورت آنلاین فروخته می شود افزایش می یابد، بنابراین بسیاری از طرح های بسته بندی نیاز به یک به روزرسانی اساسی دارند، به خصوص اگر در ابتدا برای خرده فروشی سنتی طراحی شده باشند. طراحی بسته بندی محصول، می تواند آن ها را از بسیاری جهات، برای تجارت الکترونیکی بهینه کند؛ مانند جلوگیری از آسیب دیدن محصول، افزایش بهره وری و بهبود تجربه مصرف کننده.

در مورد رستوران ها ، کافی شاپ ها و فست فود ها مشاهده می شود میزان سفارش بیرون بر به صورت قابل توجهی افزایش داشته است چون مردم تمایل دارند غذا را در منزل گرم کنند و از تماس با دیگران جلوگیری کنند. به همین منظور باید پاکت بیرون بر و جعبه های متناسب تهیه شود.

تغییر الویت های مصرف کنندگان

در حالت عادی مردم به قیمت روی بسته بندی اهمیت زیادی می دهند اما در پی تغییرات صورت گرفته در طی شیوع ویروس کرونا، ما شاهد الویت دادن بهداشت، نسبت به قیمت هستیم.

تمایل به خرید حجمی

در دوران کرونا افراد تمایل دارند کمتر به خرید بپردازند و برای محصولاتی که تاریخ انقضای طولانی دارند به صورت حجمی و زیاد خرید می کنند. یک دلیل دیگر خرید حجمی شیرینگ دور محصولات است که ضد عفونی و استفاده آن ها را راحت تر می کند.

بسته بندی پایدار

یکی از موارد مهم در بسته بندی در دوران کرونا، پایداری بسته بندی ها است. فرصت های طراحی زیادی برای بهبود بسته بندی پایدار وجود دارد. در مرحله اول حذف بسته بندی غیرضروری، افزایش استفاده از محتوای بازیافتی در مواد بسته بندی و به برقراری ارتباط خوب در بسته بندی پایدار کمک می کند. در مرحله دوم شامل پیشرفت های طراحی بسته بندی است که می تواند با در نظر گرفتن چرخه اقتصاد و تأثیر مستقیم زیست محیطی تولید مواد بسته بندی، پیشرفت های گسترده تری را نسبت به مرحله اول ایجاد کند.

طراحی با رعایت بهداشت

بسته بندی در دوران کرونا بسیار اهمیت دارد چرا که آگاهی مصرف کننده از بهداشت و نگرانی های ایمنی، به طرز چشمگیری افزایش یافته است و احتمالاً مدت ها پس از کرونا نیز ادامه خواهد داشت. یک نظرسنجی اخیر نشان داد که بیش از دو سوم مصرف کنندگان ایالات متحده نگران انتقال کرونا از بسته بندی سالم مواد غذایی هستند و بیش از ۴۰ درصد از مواد ضد عفونی کننده خانگی را برای تمیز کردن محصولات خریداری شده استفاده می کنند. مسئله نگرانی، تأثیر طولانی مدتی در طراحی و عملکرد بسته بندی خواهد داشت. نگرانی در مورد بسته بندی بهداشتی، به خصوص، در مورد محصولاتی که در تماس مسقیم با بسته بندی دارد مانند غذاها و نوشیدنی ها و محصولات بهداشتی و شخصی بیشتر است.
بنابراین برای بسته بندی در دوران کرونا به موارد زیر باید دقت شود:

  • اطمینان حاصل کنید که ویروس روی سطح بسته بندی دوام نمی آورد است.

  • مکانیزم های جدید برای تحویل بسته بندی را ایجاد کنید.

  • از بسته بندی سالم و ضد دستکاری، اطمینان حاصل کنید و آن را به مصرف کنندگان اطلاع دهید.

شروع طراحی بسته بندی جدید

خط تولیدهای طراحی و بسته بندی در پاسخ به نیازهای جدید برای بسته بندی در دوران کرونا و پس از آن تغییراتی پدید می آورند. کارخانه هایی که نمی خواهند تغییر کنند، از همتایان خود عقب می مانند. این کارخانه ها باید سفر خود را ۵ گام آغاز کنند تا نیازهای مصرف کننده و بسته بندی محصولات هم راستا شود

  1. هنگام معرفی بسته بندی جدید، در نظر بگیرید که این بسته بندی باید ذهنیت ایمنی را به مصرف کننده القا کند.

  2. بسته بندی باید برای تجارت الکترونیکی آماده باشد.

  3. از بسته بندی چند لایه استفاده کنید تا مشتری با خیال راحت لایه رویی را دور انداخته و از محصول استفاده کند. برای کمک به محیط زیست بهتر است لایه رویی از مقواهای تجدید پذیر باشد.

  1. جعبه های محصول را به نحوی طراحی کنید که به آسانی باز شوند. یک مورد مناسب برای این کار استفاده از پرفراژ است.

۵٫اگر بسته بندی شما با توجه به کووید ۱۹ طراحی شده است این مورد را روی بسته ذکر کنید چون باعث جلب توجه و افزایش فروش می شود.
۶٫استفاده از شیرینک احتمال ورود ویروس به داخل بعضی بسته ها در زمان انتقال را کاهش می دهد.
۷٫از قابلیت بسته بندی پایدار استفاده کنید.
۸٫از این دیدگاه به موضوع نگاه کنید که یک ترند بزرگ چه تاثیری بر مصرف کننده نهایی دارد.
با در نظر گرفتن این نکات می توانید بیزینس خود را در دوران بحرانی کرونا حفظ کرده و گسترش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*

هر سوالی دارید اینجا میتونید از ما بپرسید
send
EnglishSaudi ArabiaIran