دستگاه بسته بندی حبوبات
خانه > دستگاه بسته بندی حبوبات
کاوش صنعت
خطوط بسته بندی حبوبات

دستگاه بسته بندی حبوبات

بسته بندی حبوبات نیازمند یک خط تولید کامل جهت پاکسازی و بسته بندی کامل محصول است که به وسیله چند دستگاه تکمیل کننده فعالیت انجام می شود. بسته بندی بهداشتی یکی از مولفه های اساسی هر صنعت و کارخانه تولیدی است. احساس نیاز به بهداشت به ویژه در صنایع غذایی پر رنگ است زیرا با سلامتی مشتری گره و پیوند خورده است. از طرفی توزیع قدیمی حبوبات (به صورت فله) منسوخ شده است و آگاهی مخاطب محصول، آن را به سوی خرید بهداشتی و با بسته بندی های شکیل هدایت می کند. این امر بیشتر و بیشتر به اهمیت خطوط بسته بندی حبوبات اشاره دارد.

اجزای دستگاه بسته بندی حبوبات

خط کامل بسته بندی حبوبات دارای دستگاه های بوجاری، پولیش، دستچین ، بسته بندی و بالابر های مخصوص می باشد که فرآیند پاکسازی و بسته بندی را به صورت تمام اتو ماتیک انجام می دهد

ویدیو دستگاه بسته بندی حبوبات را مشاهده کنید

دستگاه‌های مورد نیاز برای خطوط بسته بندی حبوبات و غلات

1. بالابر کاسه ای

در مرحله اول بالابر که مخزنی جهت تخلیه روی آن تعبیه شده است به واسطه اپراتور پر می شود. هنگامی که این مخزن با حبوبات و غلات پر شد به واسطه بالابر مواد خام اولیه را به مخزن دیگری در دستگاه بوجاری انتقال می دهد و مرحله اول خطوط بسته بندی حبوبات این چنین به پایان می رسد

2. دستگاه بوجاری

خود دستگاه بوجاری به دو نوع کلی تقسیم بندی می شود که کارکرد های متفاوتی دارند.

  • بوجاری الکتریکی (فوتوسلی نیز به آن می گویند)

این دستگاه بوجاری با فناوری نوین فوتوسل یا لیزر کار می کند و با تکنیک تشخیص رنگ و اندازه حبوبات و غلات محصول را طبقه بندی می کند و در حین غربالگری آن ها اضافات را جدا می سازد. لیزر های دستگاه بوجاری فوتوسل بسیار دقیق و حساس هستند و این دقت برای مشتری هزینه بالایی را به همراه دارد. یکی دیگر از هزینه تراشی های این دستگاه وارداتی بودن آن است و مسائل پس از فروش آن. متاسفانه هنوز دیر ایران تولید این نوعاز دستگاه صورت نپذیرفته است. کابرد اصلی این دستگاه، برای خطوط برنج است و عموما کسی برای خطوط بسته بندی حبوبات از آن استفاده نمی کند. دلیل هم این است که با هزینه های بالای دستگاه، برای حبوبات صرفه اقتصادی ندارد و منطقی نیست

  • بوجاری مکانیکی یا دستی

اما این نوع از دستگاه بوجاری در خطوط بسته بندی حبوبات مهم است و نقش اساسی ای ایفا می کند. کاوش صنعت مفتخر است که اعلام کند برترین تولیدکننده این دستگاه در ایران است. تمام ظرایف این دستگاه در کارخانه کاوش صنعت بهینه شده و مناسب استفاده شده است. این بدان معناست که از قیمت مناسبی بهره مند است که قدرت خرید را برای کارخانه داران آسان می کند. شایان ذکر است که این دستگاه دقت بسیار بالایی نیز دارد و از همه جهت مناسب استفاده در این خطوط است.

بعد از این که محصول از بالابر به مخزن دستگاه بوجاری منتقل شد. این دستگاه محصولات را از ارتفاع کوتاهی روی یک سطح ویبراتور می ریزد. در بین این مرحله یک فن قوی اضافات سبک را جدا می کند. در مرحله بعد دیگر خبری از برگ و خاک و… نیست. حالا محصول وارد صافی بعد می شود که اضافات بزرگ تر مانند سنگ و کلوخ را از خود عبور نمی دهد. دستگاه بوجاری کاوش صنعت حجم قابل توجهی از اضافات را جدا می کند و اضافات باقی مانده می تواند در دسته نخود و لوبیا نامرغوب دسته بندی شود.

ویژگی‌ ها: مجهز به ۷ سرند در سایزهای مختلف ، مجهز به تابلو برق کامل ، جداسازی در سه مرحله با ابعادی کوچک ، صدای کم ، کاربرد آسان

3. دستچین

در این مرحله از خطوط بسته بندی حبوبات چند اپراتور به صورت دستی و چشمی محصولات را بررسی می کنند و تضمین پاکسازی نهایی و ۱۰۰ درصدی را می دهند. ویژگی‌ها: بدون لرزش محصول به روی نوار نقاله ، داری نور مهتابی جهت دید بهتر ، دارای محل جداسازی ضایعات

4. پولیش

دقیقا عملیات پولیش و واکس زدن شبیه سازی می شود. تعدادی فرچه و ابر در دستگاه تعبیه شده که مدام توسط اپراتورها نم‌ دار و تمیز می شوند و این کار کمترین خاک های موجود روی حبوباتو غلات را می زداید و پاکسازی به مرحله انتهایی خود می رسد. محصول نهایی ۱۰۰ درصد پاکیزه و بدون غبار است. ویژگی ها: مجهز به فیلتر از جنس اسفنج مجهز به سیستم کنترل ریزش محصول

5. بسته بندی

چند نوار نقاله هم قرار گرفته است در انتهای دستگاه که توسط اپراتور ها بسته بندی را تمام می کند و آماده فروش می کند و روانه بازار. ویژگی ها: مجهز به تسمه نقاله از جنس P.V.C در دو مدل گریپ و پله دار مجهز به میز استیل

کاوش صنعت را دنبال کنید :

بالابرهای خطوط بسته بندی حبوبات چند نوع هستند؟

بالابر کاسه‌ای:
بالابر کاسه مخصوص حبوبات و غلات طراحی شده است. با اینکه عموما برای آهک و ماسه نیز از آن استفاده می شود. طریقه کار آن مکانیکی است و مناسب برای محصولات با پوسته قوی است. زیرا شکل کار آن شبیه بیل است و گاها می تواند پوست پسته را بشکند و نمی شود از آن برای محصولات ظریف بهره برد

بالابر حلزونی یا پودری:
این بالابر آنچنان کابردی برای حبوبات ندارد و ویژه محصولات پودری ساخته شده است. البته توضیح آن خالی از لطف نبود و در کل به چگونگی فعالیت این ماشین آلات اشاره دارد.

بالابر z:
برعکس بالابر کاسه ای، این بالابر مناسب برای محصولات نازکی مثل پسته و بادام است. به دلیل وجود ویبراتور این دستگاه از شکستگی پوسته جلوگیری می شود. در خطوط بسته بندی حبوبات، این بالابر دقیقا قبل از مرحله بسته بندی نصب می شود.

بسته بندی حبوبات

معرفی تعدادی از دستگاه های بسته بندی حبوبات

1. دستگاه بسته بندی چهار توزین

مشخصات فنی
عملکرد دستگاه Electronical , Electro-Mechanical , Pneumatics
برق مورد نیاز 3 ~ 380 v
توان مصرفی 4.5 kw
هوای مصرفی 4 – 6 bar
تعداد بسته بندی 20- 40per minute
وزن بسته 20 – 1000 gr
حداقل ابعاد بسته بندی W : 50 mm – L : 50 mm
حداکثر ابعاد بسته بندی W : 220 mm – L : 320 mm
لفاف بسته بندی PVC – OPP – CPP – BOPP – Metallized – Polyethylene
وزن دستگاه 900 kg

دستگاه بسته بندی حبوبات چهار توزین
دستگاه بسته بندی حبوبات ده توزین

2. دستگاه بسته بندی حبوبات ده توزین

مشخصات فنی
عملکرد دستگاه Electro-Mechanical , Pneumatics ,Electronical
برق مورد نیاز 3 ~ 380 v
توان مصرفی 4.5 kw
هوای مصرفی 4 – 6 bar
تعداد بسته بندی 20-60 per minute
وزن بسته 20 – 1200 gr
حداقل ابعاد بسته بندی W : 50 mm – L : 50 mm
حداکثر ابعاد بسته بندی W : 220 mm – L : 320 mm
لفاف بسته بندی PVC – OPP – CPP – BOPP – Metallized – Polyethylene
وزن دستگاه 1700 kg

۵ روش بسته بندی در خطوط بسته بندی حبوبات

از دستگاه  قوطی پرکن گرانولی دو و چهار توزین  برای پرکردن و بسته بندی شکر، نمک، چای، قند، حبوبات و خشکبار در ظروف استوانه مانند مانند قوطی و پت استفاده می شود.

این دستگاه قابلیت بسته بندی در کیسه و نایلون مواد خشکباری و حبوبات را در وزن های بیش از یک کیلوگرم دارا است. پیمانه آن قابل تنظیم است و مواد خام را وارد بسته یا کیسه می کند.

انواع مختلفی اعم از تک کابین و دو کابین دارد و با ایجاد حلا در پلاستیک و بعد پر کردن آن با حبوبات و قند و غلات، باعث طول عمر بالای مواد غذایی می شود. همچنین در فضا صرفه جویی می کند و جای کمی می گیرد.

انواع مختلفی اعم از تک کابین و دو کابین دارد و با ایجاد حلا در پلاستیک و بعد پر کردن آن با حبوبات و قند و غلات، باعث طول عمر بالای مواد غذایی می شود. همچنین در فضا صرفه جویی می کند و جای کمی می گیرد.

این دستگاه مواد اولیه را در ظرف مخصوص ریخته است و بعد با حرارت دادن به سلفون اصطلاحا عمل دوخت را انجام می دهد و مواد را بسته بندی و آماده فروش می کند. یکی از راحت ترین و به صرفه ترین انواع روش‌ ها در خطوط بسته بندی حبوبات، بسته بندی پلاستیکی است.

قیمت دستگاه بسته بندی حبوبات 

قیمت دستگاه بسته بندی حبوبات به عوامل گوناگونی بستگی دارد. از میزان توزین و دقت بسته بندی مواد گرفته تا خدمات پشتیبانی و پس از فروش. دستگاه های بسته بندی حبوبات کاوش صنعت در بالاترین کیفیت ممکن تولید شده اند و به نسبت کیفیت و دوام بالای آن ها از قیمت مناسب و اصولی ای برخوردار هستند. در قیمت گذاری باید به صداقت و اعتماد دو جانبه بین تولید کننده و مصرف کننده باور داشت و ما در گروه صنعتی کاوش صنعت دستگاه های بسته بندی را به بهترین قیمت های ممکن عرضه و ارائه می کنیم.

تفاوت دستگاه بسته بندی حبوبات و غلات

فرق آن‌چنانی با یکدیگر ندارند. با هر دوی این دستگاه ها می توان آجیل خشکبار، حبوبات و قند و … را بسته بندی کرد

خرید دستگاه بسته بندی حبوبات

برای خرید دستگاه بسته بندی حبوبات کاوش صنعت و دریافت راهنمایی های بیشتر و کسب اطلاعات، با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان برخوردار شوید و بتوانید دستگاه مورد نیاز خود را با بالاترین کیفیت در سطح بازارهای جهانی خریداری نمایید.

مزایای دستگاه بسته بندی حبوبات

دستگاه بسته بندی حبوبات مزایای بسیاری دارد. این دستگاه ها با سیستم توزین یا وزن کشی دقیق کار می کنند و مراحل بسته بندی حبوبات را راحت، دقیق و سریع می سازند. این دستگاه ها در کنار ویزگی ها و مزایایی که نام برده شد بهداشت را هم در سطوح بالا رعایت می کنند و خیال مصرف کننده و تولید کننده را از بهداشتی بودن محصول راحت می‌کنند.

وزن کشی و توزین در این دستگاه ها بسیار حساس و دقیق است.

گارانتی دستگاه بسته بندی حبوبات

سه سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش

یکی از مهم‌ترین رویکردهایی که شرکت کاوش صنعت به آن افتخار می‌کند، ارائهٔ خدمات پس‌ از فروش شایسته به مشتریان خود می‌باشد. ماشین‌ آلات بسته بندی نیز مانند دیگر انواع ماشین‌های صنعتی استهلاک‌پذیر هستند و بعد از مدتی نیازمند به‌روز رسانی و بهبود عملکرد دارند. از این رو برای تضمین کیفیت بالای خط تولید کارخانه‌ها و آسایش خاطر شما به عنوان یک تولید کننده، کاوش صنعت تلاش می‌کند تا با ارائه خدمات پس از فروش ویژه در سریع‌ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت، رضایت خاطر شما را کسب کند.

کاوش صنعت بعد از اتمام فرآیند نصب و تحویل نیز با پاسخگوی سوالات احتمالی شما، تامین قطعات مورد نیاز و تعمیرات دستگاه‌ها سعی نموده است بهترین و سریع ترین خدمات را به مشتریان ارائه دهد. گارانتی سه ساله و خدمات پس از فروش ده سالهٔ ما، نشان‌دهندهٔ کیفیت، صداقت و تخصص ماست.

تماس تلفنی

تماس تلفنی

4586 6546 021

خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش

09196545217

پشتیبانی انلاین

پشتیبانی انلاین

از طریق ثبت پیغام در وب سایت