سوالات متداول

خانه > سوالات متداول

آیا سوالی دارید؟

_

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند

سوالات عمومی

سوالات مربوط به درآمد بسته بندی، خطوط بسته بندی و سایر موارد مربوطه را از ما بپرسید
خدمات پس از فروش و سایر موارد

سوالات تخصصی

سوالات مربوط به با دستگاه ها، خطوط بسته بندی و سایر موارد مربوطه را از ما بپرسید
خدمات پس از فروش و سایر موارد 

به جمع بهترین ها بپیوندید

چرا کاوش صنعت

سه سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش
یکی از مهمترین رویکرد های شرکت کاوش صنعت، ارائه شایسته خدمات پس از فروش به مشتریان خود می باشد. ماشین آلات بسته بندی هم مانند همه ماشین آلات صنعتی استهلاک پذیر هستند و نیازمند به روز رسانی و تسهیل عملکردند. مطمئنا به عنوان یک تولید کننده برای شما اهمیت بسیاری دارد که خط تولیدتان همواره در شرایطی ایده آل عمل کند. در این راستا شرکت کاوش صنعت سعی نموده بهترین و سریعترین خدمات را پس از تولید محصول و فروش به مشریان ارائه دهد. از جمله این خدمات پاسخگویی سریع به سوالات احتمالی مشتریان پس از نصب و راه اندازی دستگاه، تامین قطعات مورد نیاز و نصب و تعمیرات دستگاه می باشد. 

سوالات عمومی

چرا کسب و کار بسته بندی؟

دلیل اصلی برای انتخاب این شغل دو مسئله ی مهم است: در درجه اول پایین بودن هزینه راه اندازی کارگاه بسته بندی و حتی هزینه کارخانه بسته بندی در مقایسه با دیگر صنایع و دوم نیاز بازار به مواد بسته بندی، به صورت بیشتر و جدی تر از قبل.

مراحل راه اندازی کار بسته بندی حبوبات چیست؟

پروسه ی راه اندازی کار بسته بندی حبوبات و غلات به دو بخش کلی اخذ مجوزهای ضروری و تجهیز اماکن تقسیم می شود.

سود بسته بندی حبوبات چقدر است؟

برای سود دهی مناسب در زمینه بسته بندی حبوبات باید شناخت کامل نسبت به بازار هدف و منطقه مورد نظر کسب کرد. در صورتی که با بازاریابی و برنامه ریزی صحیح فعالیت صورت گیرد پس از گذشت چند ماه مبالغ هزینه شده جبران شده و سود دهی آغاز می شود.

برای دریافت مشاوره جهت خرید ماشین آلات از چه طریقی می توان اقدام کرد؟

جهت دریافت مشاوره و یا خرید ماشین آلات با مشاوران ما در بخش فروش ارتباط برقرار نمایید و یا از طریق لینک واتس آپ موجود در سایت اقدام نمایید.

نحوه ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش به چه صورت است؟

در صورت نیاز به خدمات از سوی شرکت کاوش صنعت، ضروری است که درخواست خود را از طریق واتس آپ یا تماس با بخش خدمات پس از فروش ما اعلام نمایید و فرم درخواست کارشناس جهت اعزام را پر نموده و برای همکاران ما در بخش خدمات ارسال کنید. همچنین می توانید درخواست خود را از طریق سایت و ارسال ایمیل در بخش آموزش و خدمات ثبت نمایید تا به درخواست شما در اسرع وقت رسیدگی شود.

نحوه آموزش کار کردن با دستگاه ها به چه صورت است؟

کلیه مراحل نصب و راه اندازی و آموزش کار با دستگاه توسط کارشناس شرکت کاوش صنعت در محل خریدار انجام می شود.

حداقل مساحت لازم برای راه اندازی حبوبات چقدر است؟

محیط کار بسته بندی حبوبات مساحتی در حدود حداقل ۶۰ متر و ارتفاع سقف ۴ متر باید داشته باشد.

دستگاه های بسته بندی با برق سه فاز کار میکنند یا تک فاز؟

به طور کلی برق مصرفی ماشین آلات بسته بندی سه فاز می باشد ولی امکان تولید دستگاه ها بطوری که با برق تک فاز کار کنند نیز هست.

درآمد کار بسته بندی چقدر است؟

برآورد درآمد بسته بندی بدون آگاهی از هزینه های بسته بندی غیر ممکن است. اولین نکته ای که بایستی با ورود به کار تولید یاد بگیرید توجه به برآورد ریزترین هزینه های تولید محصول است. به طوری که بتوان سود خالص را تا حد دقیقی حدس زد.

چه لوازم جانبی ای روی دستگاه های بسته بندی میتوان نصب کرد؟

۱) سیستم گاز ازت: مناسب محصولاتی مانند چیپس و اسنک و … جهت افزایش ماندگاری محصولات 

۲) سیستم پاکت زن: برای فرم دادن بسته ها به صورت پاکتی 

۳) جت پرینتر یا تاریخ زن: برای درج تاریخ و قیمت و … روی لفاف بسته بندی استفاده می شود. 

۴)خاکه گیر : برای محصولاتی مانند قند استفاده می شود.

سوالات تخصصی

خط کامل بسته بندی و پاکسازی حبوبات
شامل چه ماشین آلاتی است؟

خط کامل پاکسازی و بسته بندی حبوبات شامل ماشین آلات بالابر کاسه ای، بوجاری، دستچین، پولیش، بالابر Z، دستگاه بسته بندی، نوار نقاله حمل بسته می باشد.

حداقل ماشین آلات لازم برای بسته بندی حبوبات کدام دستگاه ها هستند؟

برای شروع کسب و کار بسته بندی حبوبات می توان ماشین آلات پاکسازی را فاکتور گرفت (دستگاه های پاکسازی حبوبات شامل بالابر کاسه ای، بوجاری، دستچین و پولیش می باشد) و با تهیه حبوبات بوجاری شده که در بازار موجود است بسته بندی را انجام داد.
در صورتی که بخواهید بسته بندی به صورت اتوماتیک انجام بگیرد دستگاه های بالابر Z، دستگاه بسته بندی توزین دار، نوارنقاله حمل بسته نیاز هست در غیر این صورت دستگاه بالابر Z و دستگاه بسته بندی نیمه اتوماتیک یا همان دستگاه پرکن باید تهیه کرد.

تفاوت دستگاه بسته بندی اتوماتیک و
نیمه اتوماتیک چیست؟

دستگاه بسته بندی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در چند مورد با هم تفاوت دارند. برخی از این موارد از این قرارند: 

۱- نیاز به اپراتور: دستگاه بسته بندی نیمه اتوماتیک نیاز به دو اپراتور دارد در صورتی که دستگاه اتوماتیک بدون نیاز به اپراتور بسته بندی را انجام می دهد.

۲- سرعت بسته بندی: سرعت بسته بندی در دستگاه اتوماتیک بالاتر است.

۳- نوع لفاف های بسته بندی: دستگاه بسته بندی اتوماتیک احتیاج به رول سلفون دارد ولی برای دستگاه نیمه اتوماتیک باید از بسته ی آماده استفاده کرد.

۴- قیمت: از لحاظ هزینه قیمت دستگاه بسته بندی نیمه اتوماتیک پایین تر از دستگاه اتوماتیک است.

چه چاپگری مناسب دستگاه بسته بندی است؟

برای بسته بندی هایی مانند قوطی، کیسه های بزرگ و کارتن و بسته هایی که چاپ بعد از بسته بندی انجام می شود، از دستگاه جت پرینتر استفاده کرد. در بسته بندی هایی که حین بسته بندی چاپ روی لفاف انجام می شود می توان از دستگاه های تاریخ زن حرارتی، مکانیکی یا جت پرینتر استفاده کرد. انتخاب این دستگاه ها بستگی به نوع فونت، کلمات، سهولت در تایپ و حروف چینی دارد.

تفاوت دستگاه های بسته بندی پودری و توزین دار چیست؟

دستگاه های توزین دار برای وزن کردن محصولات از ترازو که شامل سینی ویبره و لودسل هستند، استفاده می کند. این دستگاه مناسب محصولات گرانولی مانند قند، شکر، حبوبات، خشکبار، تافی، ماکارونی فرمی، پلیمر و… است. دستگاه های پودری برای وزن کردن از مارپیچ حلزونی استفاده می کند که متناسب با وزن بسته بندی گام های این مارپیچ تغییر می کند.

آیا امکان بسته بندی مواد پودری و گرانولی با یک دستگاه وجود دارد؟

خیر، به دلیل تفاوت در جنس مواد پودری و گرانولی امکان بسته بندی هر دو محصول با یک دستگاه نیست. محصولات گرانولی با دستگاه های توزین دار و مواد پودری با دستگاه بسته بندی اوگر (Auger) بسته بندی می شود.

تفاوت بین دستگاه دو توزین و چهار توزین چیست؟

تفاوت در سرعت بسته بندی است. هر چه تعداد توزین ها بیشتر می شود ترازوهای بیشتری محصولات را وزن می کنند و سریعتر به وزن نهایی هر بسته می رسند، بنابراین سرعت بیشتر می شود.

چه مواردی برای راه اندازی دستگاه ها مورد نیاز است؟

۱) کمپرسور باد

۲) برق تک فاز یا سه فاز 

۳) حجم مشخصی از محصول

۴) لفاف بسته بندی

از چه نوع لفاف هایی میتوان برای بسته بندی استفاده کرد؟

در انتخاب لفاف ها متناسب با جنس محصول و وزن آن می توان از لفاف های PVC - CPP - OPP - BOPP - متالایز - پلی اتیلن - سلفون - ترانسبافون و … استفاده کرد.

جنس بدنه و مخزن دستگاه حبوبات و خشکبار از چیست؟

جنس بدنه دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار آهن رنگ شده توسط رنگ الکترو استاتیک است و جنس مخزن دستگاه و تمامی قسمت های در تماس با مواد، استیل می باشد.

انواع فرم های بسته بندی که با ماشن آلات بسته بندی می توان تولید کرد، کدامند؟

انواع فرم های بسته بندی شامل : 

بسته بندی بالشتی، پاکتی، چهار طرف دوخت، پنج طرف دوخت، سه طرف دوخت، ساشه، زیپ کیپ دار، کاست دار و…

دستگاه های بسته بندی معمول یک مدل بسته بندی را تولید می کنند. اما شرکت کاوش صنعت نوعی از دستگاه بسته بندی را تولید می کند که قادر به بسته بندی هر چهار حالت بسته بندی (بالشتی، پاکتی، چهار طرف دوخت و پنج طرف دوخت) با تعویض لوله و یقه دستگاه می باشد. 

کاوش صنعت را دنبال کنید :

به جمع بهترین ها بپیوندید