قبل
بعدی

دستگاه بسته بندی

دستگاه بسته بندی شامل ماشین آلات صنعتی 

دستگاه های بسته بندی کاوش صنعت شامل ماشین آلات بسته بندی پودری وگرانولی می شود. شرکت کاوش صنعت در زمینه ی طراحی و تولید انواع دستگاه بسته بندی عمودی فعالیت می کند. ماشین آلات بسته بندی کاوش صنعت به دو دسته ی کلی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تقسیم می شود.

محصولات کاوش صنعت

دسته بندی دلخواه خود را انتخاب کنید

بالابر و سایر انتقال دهنده ها

خطوط بسته بندی

دستگاه بسته بندی اتوماتیک

دستگاه ساشه

دستگاه پرکن

شیرینگ پک

ماشین آلات پاکسازی حبوبات

دستگاه خشک کن

سایر ماشین آلات

دستگاه بسته بندی اتوماتیک 

بعضی از عملیات بسته بندی بدون تجهیزات بسته بندی قابل انجام نیستند. مثلا تعدادی از بسته ها دارای مهر و موم های حرارتی به جهت آماده سازی یا آب بندی یک بسته بندی می‌باشند. درزگیرهای حرارتی، حتی در عملیات‌ کم حجم مورد احتیاج می‌باشند.

در تعداد زیادی از صنایع، اثربخشی مهر و موم حرارتی به جهت ایمنی محصول خیلی مهم می‌باشد. در نتیجه عملیات آب بندی حرارتی بایستی با پروتکل های تأیید و اعتبارسنجی با دقت کنترل گردند.

عملیات بسته بندی را می‌توان به جهت تعیین اندازه ها و فرم های بسته بندی متغیر یا تنها به منظور حمل بسته های یکنواخت در مکانی که ماشین آلات یا خط بسته بندی بین دوره های تولید قابل تنظیم باشد طراحی نمود.

انواع دستگاه های بسته بندی اتوماتیک:

تناسب دستگاه بسته بندی با جنس محصول موردی است که هنگام خرید دستگاه بسته بندی باید به آن توجه کرد. دستگاه های بسته بندی کاوش صنعت متناسب با جنس محصول به دو دسته ی پودری و گرانولی تقسیم می شود.

دستگاه های بسته بندی کاوش صنعت گرانولی که دستگاه بسته بندی توزین دار نامیده می شود شامل دو بخش کلی توزین و پکینگ می شود. این دستگاه ها جهت بسته بندی انواع مواد گرانولی مانند حبوبات، آجیل وخشکبار، قند و شکر، چیپس، چای، ماکارونی فرمی و… کاربرد دارد.

دستگاه های بسته بندی توزین دار کاوش صنعت متناسب با نیاز مشتری از تنوع بالایی برخوردار است. شرکت کاوش صنعت دستگاه های دو توزین، چهار توزین، شش توزین، ده توزین و چهارده توزین تولید می نماید. تعداد توزین ها در دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار سرعت بسته بندی را مشخص می کند. هرچه تعداد توزین بیشتر باشد سرعت بسته بندی بیشتر می شود. 

ویژگی های دستگاه های بسته بندی اتوماتیک:

برخی از این ویژگی ها شامل موارد زیر می شوند:

عملکردهای دستی آرام به کارگران اجازه خواهد داد تا نسبت به تغییرات بسته انعطاف پذیر باشند، ولی بعضی از خطوط خودکار هم می‌توانند تغییرات تصادفی قابل مشاهده را مدیریت نمایند.
به جز کنترلهای آشکار هزینه های نیروی کار نیز می‌تواند با کیفیت کار سازگارتر باشد و توان عملیاتی را بهینه کند.
فرایند اتوماسیون خطوط بسته بندی به صورت فزاینده ای از کنترل کننده های منطقی که قابل برنامه ریزی می‌باشند و  همچنین رباتیک استفاده می نماید.
دستگاه بسته بندی که به صورت تمام اتوماتیک است می تواند دارای چندین قطعه از تجهیزات اصلی تولید شده توسط تولیدکنندگان گوناگون و همینطور نوار نقاله ها و تجهیزات جانبی باشد. عملیات یکپارچه سازی این مدل سیستم ها می‌تواند یک دغدغه باشد.

انتخاب دستگاه بسته بندی

در انتخاب ماشین آلات بسته بندی نکات زیر در نظر گرفته می شود:

 • قابلیت ارزیابی فنی
 • برآورده ساختن نیاز نیروی کار
 • ایمنی کارگران
 • ویژگی‌های نگهداری
 • ویژگی سرویس دهی
 • قابلیت اطمینان
 • توانایی ادغام در خط بسته بندی
 • هزینه های سرمایه
 • فضای کف
 • انعطاف پذیری (تغییر، مواد، محصولات گوناگون و غیره)
 • میزان مصرف انرژی
 • کیفیت بسته های خروجی
 • ویژگی ها (به منظور مواد غذایی، دارویی و غیره)
 • توان عملیاتی
 • ارگونومی کارایی
 • بهره وری
 • بازگشت سرمایه و….

خرید دستگاه بسته بندی اتوماتیک

ماشین آلات بسته بندی می توانند:

به عنوان تجهیزات استاندارد خریداری شوند.
به صورت سفارشی و به منظور عملیات خاص خریداری شوند.
بازسازی شده و ارتقا ‌یابند.
به وسیله مهندسان داخلی ساخته یا اصلاح شده و توسط کارکنان تعمیر و نگهداری ‌شوند.
علاوه بر خرید تجهیزات، اغلب گزینه های لیزینگ قابل توجه می‌باشند.
دستگاه بسته بندی باید با شرایط عملیات مورد انتظار نیز سازگار باشند. مثلا عملیات در دمای سرد احتیاج به ملاحظات مخصوصی دارند.
بعضی از صنایع بایستی شستشوی دوره ای همه تجهیزات را انجام دهند. شستشوی دستگاه بسته بندی به صورت شیمیایی و با فشار بالا انجام می شود و مستلزمات ویژه ای را برای ماشین آلات و سیستم های کنترل فراهم می‌آورد.
تراکم در بخش های مختلف ماشین‌آلات هم می‌تواند باعث بروز مشکل شود.
ماشین آلات بایستی کنترل محصول در حال بسته بندی را حفظ نمایند. مثلا پودرها بایستی پایدار بمانند و مایعات نمی توانند خارج گردند.
بعضی از تولیدکنندگان خود بسته‌بندی را انجام نمی دهند، بنابراین از بسته‌بندان قراردادی به منظور انجام تمام یا بعضی از عملیات استفاده می کنند.

پکینگ دستگاه بسته بندی

پکینگ دستگاه بسته بندی قسمتی است که سلفون را فرم می دهد و بسته بندی شکل می گیرد. دستگاه های پکینگ کاوش صنعت در انواع مختلف پنوماتیک و تک سروو و فول سروو تولید می شود.

پکینگ های کاوش صنعت قادر به تولید انواع بسته بندی های بالشتی، پاکتی، چهارطرف دوخت و پنج طرف دوخت می باشند.
دستگاه های بسته بندی پودری کاوش صنعت از دو بخش اصلی اوگر (مارپیچ) و پکینگ تشکیل می شود. قیمت اوگر دستگاه همانند توزین ها در دستگاه های گرانولی عمل می کند. قسمت پکینگ دستگاه بسته بندی پودری جهت فرم دهی سلفون است و در انواع مختلف پنوماتیک و تک سروو و فول سروو تولید می شود. پکینگ دستگاه بسته بندی پودری هم قادربه تولید فرم های بالشتی، پاکتی، چهارطرف دوخت و پنج طرف دوخت هستند.

دستگاه های بسته بندی نیمه اتوماتیک

شرکت کاوش صنعت علاوه بر دستگاه بسته بندی اتوماتیک، دستگاه های پرکن یا دستگاه بسته بندی نیمه اتوماتیک هم تولید می نماید.

دستگاه های بسته بندی نیمه اتوماتیک یا دستگاه پرکن هم دو نوع گرانولی و پودری دارد. دستگاه پرکن درطول فرآیند بسته بندی به یک یا دو اپراتور احتیاج دارد. در دستگاه بسته بندی نیمه اتوماتیک مرحله پرکردن بسته و دوخته شدن درب بسته از هم مجزا است .

تفاوت دیگر بسته بندی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در نوع سلفون است. دستگاه بسته بندی اتوماتیک قادر به فرم دهی سلفون خام به صورت یک بسته ی بالشتی، پاکتی و… است. در دستگاه پرکن یا دستگاه بسته بندی نیمه اتوماتیک باید بسته به صورت آماده موجود باشد تا توسط دستگاه در وزن دلخواه پر شود و درب آن توسط دستگاه دوخت بسته شود. دستگاه دوخت متناسب با جنس لفاف بسته بندی انواع مختلفی دارد.

به طورکلی تمام دستگاه های بسته بندی کاوش صنعت اعم از اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در نهایت دقت و کیفیت تولید می شوند.گارانتی سه ساله ی تمام ماشین آلات کاوش صنعت تایید کننده این موضوع است.

در واقع اصلی ترین تفاوت این ماشین آلات در سرعت تولید آنهاست. بدیهی است که دستگاه های نیمه اتوماتیک دارای قیمت کمتری هستند و برای افرادی که با هزینه ای کمترقصد فعالیت دارند مناسب تر هستند .

سوالات متداول خرید دستگاه بسته بندی 

قیمت دستگاه‌های بسته بندی چقدر است؟

معمولا قیمت دستگاه های بسته بندی بر طبق مدل دستگاه، ظرفیت تولید دستگاه و کاربرد آن مشخص و تعیین می‌گردد. دستگاه های بسته بندی در انواع مدل های نیمه اتوماتیک چیزی حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان قیمت دارند. همچنین دستگاه های بسته بندی تمام اتوماتیک صنعتی در رنج قیمت ۲۵۰ تا ۹۰ میلیون هستند و معمولا دستگاه های بسته بندی خانگی در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری می‌شوند.

دستگاه های بسته بندی چند نوع دارد؟

دستگاه پرکن، دستگاه سیل، دستگاه وکیوم، دستگاه بسته بندی حبوبات، بسته بندی تخم مرغ، خشکبار، شکلات، دستگاه بسته بندی خانگی، ساشه، برنج، خرما، قند و شکر، ادویه، چای و غیره

دستگاه بسته بندی اجیل و خشکبار چه ویژگی دارد ؟

بسته بندی خشکبار به منظور حفظ و نگهداری این محصولات می‌باشد تا در برابر رطوبت، گرما، آلودگی و… خراب نشوند. همین طور حمل و نقل آسانی داشته باشند و زمان ماندگاری آن بیشتر شود.