ایران تهران شهریار  تلفن:02165464586 info@kavosh-sanat.com

زبان


۷ تکنیک برای افزایش رضایت و وفاداری مشتریان

با استفاده از این ۷ ترفند، نه تنها می توانید مشتریان کسب و کار خود را راضی نگهدارید بلکه آنها را به افرادی وفادار تبدیل خواهید کرد.

دنیای امروز دنیای تغییرات لحظه ای است؛ صنعت، فرهنگ، هنر، دیجیتال، فناوری، اقتصاد، کشاورزی و… همه چیز با بیشترین سرعت ممکن درحال تغییر است. این موضوع برای بسیاری از کسب و کارها فرصت و برای بسیاری نیز تهدید است؛ اگر کارآفرینی نتواند خود را با این تغییرات وفق دهد و با هوشمندی از آنها استفاده کند، از دیگر رقبای خود عقب می افتد و مشتریانش را از دست می دهد پس باید تمام تلاش خود را برای بروز بودن و بروز ماندن به کار گیرید. اما نکته دیگری نیز در اینجا مطرح است، مشتری... مشتریان تغییرات کسب و کار شما و یا تقلایتان برای استفاده از بهترین ابزارهای موجود در بازار را نمی بینند. آنها فقط کیفیت خدماتی که به آنها ارائه می دهید را می بینند و بر مبنای همان، شما را با رقبایتان مقایسه می کنند بنابراین باید با به کارگیری ۷ ترفندی که در ادامه به آن اشاره می کنیم، تلاش کنید رضایت مشتریان را در اولویت قرار دهید:

  1. صداقت

اگر وعده ارائه محصول یا خدمتی نو را می دهید، تلاش کنید وعده تان در زمان مقرر و با بهترین کیفیت ممکن محقق شود چون درغیراینصورت، اعتماد مشتریان به کسب و کار و برندتان را از دست می دهید. اعتماد سنگ بنای یک کسب و کار موفق است پس نباید اجازه دهید تحت هیج شرایطی، کوچکترین خدشه ای به آن وارد شود.

  1. دسترسی

ارتباط برقرار کردن با مشتری کافی نیست؛ شما بعنوان یک کارآفرین باید از ابزارهایی استفاده کنید که بتواند برای ایجاد ارتباطی درست و سالم کمکتان کند. امروزه بسیاری از کسب و کارها برای مدیریت بهتر ارتباط با مشتری از CRM استفاده می کنند اما فکر برای چگونه ارتباط برقرار کردن مشتری با خودشان نکردند. ارتباط درست و موثر ارتباطی است که هم شما را برای پشتیبانی و فروش بیشتر به مشتریان وصل کند و هم آنها را با حداقل امکانات، به شما و کسب و کارتان مرتبط سازد.

  1. شخصی سازی

بسیاری از کارآفرینان، از احساسات مشتریان غافل اند. احساسات و تصور مشتری از کسب و کارها، تاثیر مستقیمی برروی میزان خرید، تبلیغات دهان به دهان و وفاداری آنها به برند شما دارد. تلاش کنید ارائه خدمات و محصولاتتان را طوری برنامه ریزی کنید که با روش هایی همچون توجه به ویژگی های شخصیتی و منحصر به فرد مشتریان، حس منحصر به فرد و خاص بودن را به آنها منتقل کند. آنها را متوجه کنید که تک تکشان برای شما و مجموعه تان مهم و اثرگذاراند و برای رفع نیاز آنهاست که شبانه روز تلاش می کنید…

  1. رسانه های اجتماعی

این روزها کمتر کسب و کاری است که دارای صفحه ای در فضای مجازی نباشد؛ اما اگر هچنان برای شروع فعالیت در این فضا دودل هستید، پیشنهاد می کنیم بدون فوت وقت این کار را انجام دهید البته اگر بدنبال پیشرفت و گسترده تر کردن دایره مشتریانتان هستید…

  1. سرعت

کسب و کارها باید قابلیت پاسخ سریع به نیاز مشتری را داشته باشند درغیراینصورت محکوم به پذیرش شکست و تماشا کردن موفقیت رقبای خود هستند. همواره سعی کنید تا برای رفع نیاز افراد، اولین باشید. این موضوع باعث ایجاد نوعی حس رضایتمندی در مشتری می شود که هیچگاه فراموش شدنی نیست درنتیجه او را تبدیل به یک مشتری وفادار می کند و در ماندگاری برندتان در ذهن او، بسیار موثر است.

  1. رقابت پذیری

نکته ای که جزو اولویت های تصمیم گیری مشتریان است، چگونگی رقابت شما با سایرین است. در بیشتر مواقع، اگر قیمت و یا کیفیت محصولات شما با سایر برندهای موجود در بازار قابل مقایسه نباشد (از آنها پایین تر باشد) مشتری به راحتی و در کمترین زمان ممکن، شما را به برندهای دیگر ترجیح می دهد. بنابراین تلاش کنید همیشه خود را در سطح مشخصی از رقابت با سایرین قرار دهید و رشد و توسعه را هیچگاه نادیده نگیرید.

  1. بهبود

برخلاف تصور بخش عمده ای از کارآفرینان، حساسیت مشتریان برروی روند پیشرفت و یا پسرفت کسب و کارها بسیار زیاد است؛ آنها اخبار شما را دنبال می کنند، به چگونگی برخوردتان با نیروی کار واکنش نشان می دهند، براساس رضایت یا عدم رضایت دیگر مشتریان تصمیم گیری می کنند و… خلاصه تمام فعالیت ها و اتفاقات شما و کسب و کارتان را زیرنظر دارند درنتیجه سعی کنید همواره نمودار کسب و کار خود را به سمت بالا و بهبود نگه دارد تا مشتریانتان را حفظ کنید. آنها باید درک کنند که پیشرفت حرف اول را در روند کار شما می زند نه سود و درآمد..

منبع : سایت میدون

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*

هر سوالی دارید اینجا میتونید از ما بپرسید
send
EnglishSaudi ArabiaIran