دستگاه خشک کن میوه و سبزی

راهنمای خرید دستگاه خشک کن میوه


دستگاه خشک کن میوه و سبزی یکی از پرکاربرد ترین ماشین آلات در زمینه مواد غذایی خشک است.
دستگاه خشک کن در دو نوع صنعتی و خانگی تولید می شود.
دستگاه خشک کن صنعتی در انواع تونلی و کابینتی تولید می شود. دستگاه خشک کن کابینتی، پرکاربرد ترین دستگاه در خشک کردن انواع میوه ها و سبزیجات است.
خشک کردن میوه ها و سبزیجات در این دستگاه ازطریق حرارت انجام می گیرد. میوه ها و سبزیجات تازه پس از خشک شدن نسبت وزن نهایی شان با هم متفاوت است. برای مثال میوه های تازه ای مثل آناناس و سیب در وزن ثابت پس از خشک شدن وزنشان با هم متفاوت است. به طور کلی نسبت محصول تازه به محصول خشک شده بین هشت یا ده کیلو به یک کیلو است.
 
عملکرد دستگاه خشک کن کابینتی توسط گاز شهری است. دستگاه خشک کن کابینی دو نوع تک کابین و دو کابین دارد. تفاوت این دو مدل در ظرفیتشان است. دستگاه خشک کن کاوش صنعت دارای ۲۵ سینی در هر کابین است. هر سینی حدودا ۳ کیلوگم میوه تازه را دربرمی گیرد.

دستگاه خشک کن دارای کوره ای است که توسط یک مشعل حرارت در آن تولید می شود. حرارت تولید شده توسط مشعل گازی از طریق یک فن سانتریفیوژ به داخل کابین دستگاه دمیده می شود. 
حرارت داخل کابین توسط چهار فن به گردش در می آید. طی این سیکل، حرارت دوباره به کوره دستگاه برمی گردد و از این طریق چرخه گردش حرارت انجام می گیرد.
از آنجایی که در فرآیند خشک کردن میوه و سبزی رطوبت زیادی ایجاد می شود، یک فن سانتریفیوژ جهت خروج رطوبت از کابین تعبیه شده است.. 
به طور کلی زمان خشک کردن برای سبزیجات حدودا ۲ تا ۳ ساعت  و برای میوه این زمان حدودا ۳ تا ۴ ساعت است.
بدنه خارجی دستگاه خشک کن کابینی کاوش صنعت از جنس آهن است که توسط رنگ الکترو استاتیک عایق شده است. بدنه داخلی دستگاه از جنس استیل است. همچنین یک لایه عایق حرارتی در دستگاه خشک کن تعبیه شده است.
دستگاه خشک کن میوه و سبزی کاوش صنعت پروسه ی خشک کردن انواع میوه و سبزی را با  بالاترین کیفیت انجام می دهد.
دستگاه خشک کن میوه و سبزی کاوش صنعت دارای ۱۸ ماه گارانتی و ۱۰سال خدمات پس از فروش است.
 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *