ایران تهران شهریار  تلفن:02165464586 info@kavosh-sanat.com

زبان


دستگاه بسته بندی قهوه

بسته بندی پودر قهوه

بسته بندی پودر قهوه

پودر قهوه محصولی بسیارحساس است. کیفیت این محصول تحت تاثیر نفوذ اکسیژن و رطوبت به سرعت تغییر می کند.نوع ماده ای که در بسته بندی پودر قهوه به کار می رود از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

فاکتورهای موثر در بسته بندی قهوه نفوذ ناپذیری نسبت به رطوبت و اکسیژن و قابلیت چاپ و دوخت حرارتی می باشد.

مولتی لیر لمینت ، کاغذ کرافت، شیشه، فلز و مواد پلاستیکی از جمله موادی هستند که در بسته بندی پودر قهوه به کار می روند.به طور کلی بسته های چند لایه بهترین محافظ تازگی و کیفیت قهوه می باشد.

در صنعت جهت بسته بندی قهوه فاکتور های مختلفی در نظر گرفته می شود که اصلی ترین آن ها عبارتند از:
نفوذ ناپذیری نسبت به رطوبت و اکسیژن
قهوه نیازمند بسته بندی ای است که مانع نفوذ اکسیژن و رطوبت به درون آن شده و تازگی آن را حفظ کند.این محصول مانند سایر مواد پودری در اثر نفوذ رطوبت در معرض کلوخه شدن قرار می گیرد.علاوه بر آن رطوبت آرومای قهوه را نیز به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

اکسیژن به دشمن قهوه معروف است . قهوه در اثر تماس با آن سریعا دچار اکسیداسیون شده و کیفیت خود را از دست می دهد.
قابلیت چاپ
بسته بندی قهوه  باید بتواند مشتری را به سمت خود جذب کند .حتی اگر بسته بندی کیفیت قهوه را به بهترین شکل حفظ کند، تازمانی که از لحاظ ظاهری مصرف کننده جذب آن نشود شانسی برای فروش ندارد.

بنابر این بسته بندی قهوه باید قابلیت چاپ و نگهداری جوهر را داشته باشد.بخصوص در مواقعی که امکان پاک شدن جوهر در نتیجه حمل و نقل محصول به مسافت های طولانی وجود دارد.
قابلیت دوخت حرارتی
این فاکتور در مورد بسته بندی هایی که نیاز به دوخت دارند مطرح است .چنانچه ماده مورد استفاده بهترین میزان ممانعت کنندگی در مقابل نفوذ رطوبت و اکسیژن را داشته باید قابیلیت دوخت حرارتی را در حد مطلوب را هم داشته باشد.عدم وجود این عامل نقش مثبت دو فاکتور فوق را بی اثر می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*

هر سوالی دارید اینجا میتونید از ما بپرسید
send
EnglishSaudi ArabiaIran