ایران تهران شهریار  تلفن:02165464586 info@kavosh-sanat.com

زبان


دستگاه بسته بندی ادویه جات

نحوه کار دستگاه بسته بندی ادویه جات

در این مقاله قصد داریم به توضیح در خصوص  نحوه کار دستگاه بسته بندی ادویه جات بپردازیم.

دستگاه بسته بندی پودری اتوماتیک دستگاهی است که محصول مورد نظر جهت بسته بندی را در وزن و به فرم مشخص شده به صورت عمودی بسته بندی و تحویل اپراتور می دهد.

محصولاتی همچون آرد، نشاسته ، پودر قهوه ، پودر کیک، شیر خشک، انواع ادویه جات و همچنین پودرهای داروئی و شیمیایی و …را میتوان با این دستگاه بسته بندی کرد. این دستگاه از دو بخش کلی تقسیم می شود :

سیستم پکینگ و سیستم اوگر(Auger )
سیستم اوگر بخش بالایی دستگاه بسته بندی ادویه جات است که متشکل از یک مخزن قیف مانند است که درون آن قطعه ای حلزونی شکل وجود دارد . مخزن دستگاه بسته بندی جایی است که محصول توسط دستگاه بالابر پودری درون آن ریخته می شود سپس به وسیله ی ماردون از درون مخزن اصلی، پودر به داخل لوله ی ماردون دستگاه هدایت می شود تا برای بارگیری به قسمت پکینگ منتقل وداخل سلفون و بسته بندی سلفون تخلیه شود.

عملکرد بسته بندی پودری به صورت تعداد چرخش اوگر می باشد و به این صورت وزن دلخواه هر بسته را به دست می آورد. در واقع مقدار محصولی که از اوگر تخلیه می شود بر اساس وزنی است که برای بسته ها روی صفحه نمایش HMI مشخص می شود.
سیستم پکینگ قسمت پایینی دستگاه بسته بندی است که رول سلفون را به صورت اتوماتیک به شکل بسته بندی هایی مثل : بالشتی، پاکتی، چهار طرف دوخت ، پنج طرف دوخت و … در می آورد. درواقع محصول پس از تخلیه ازسیستم اوگر به قسمت پکینگ منتقل و وارد بسته ی مورد نظر می شود .
یکی از مواردی که هنگام خرید دستگاه بسته بندی پودری باید مورد توجه قرار بگیرد دقت وزن دهی دستگاه است ، با توجه به اینکه پودر خاصیت چسبندگی بالایی دارد و مواد پودری مختلف چگالی متفاوتی دارند مهم است که درسیستم دستگاه این تفاوت ها در نظر گرفته شود و تا حد امکان میزان خطای اندازه گیری کاهش یابد.تمامی این موارد درطراحی وساخت دستگاه بسته بندی پودری کاوش صنعت لحاظ شده و در نهایت منجر به تولید بسته هایی شکیل با دقت وزنی بالا شده است .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*

کارشناس فروش : چه کمکی میتونم بهتون کنم؟
send
EnglishSaudi ArabiaIran