دستگاه های بسته بندی، صفر تا صد

دسته بندی ها :

دستگاه های بسته بندی امروزه نقش پر رنگی در صنایع بازی می کنند. با به روز شدن و مدرن شدن جهان، نیاز به بسته بندی بیشتر احساس می شود. به طور کلی می توان گفت دستگاه های بسته بندی به دو نوع کلی خانگی و صنعتی تقسیم می شود. مواد غذایی، مواد شیمیایی و به […]

SHARE IT

دستگاه های بسته بندی امروزه نقش پر رنگی در صنایع بازی می کنند. با به روز شدن و مدرن شدن جهان، نیاز به بسته بندی بیشتر احساس می شود. به طور کلی می توان گفت دستگاه های بسته بندی به دو نوع کلی خانگی و صنعتی تقسیم می شود. مواد غذایی، مواد شیمیایی و به طور کلی تمامی موادهای مصرفی انسان ها نیاز به بسته بندی شدن دارند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن عرضه شوند. در این مقاله قصد داریم درباره دستگاه های بسته بندی صنعتی و چگونگی کار آن ها صحبت کنیم. در ادامه با کاوش صنعت همراه باشید تا با صفر تا صد دستگاه های بسته بندی آشنا شوید.

 

چرا دستگاه های بسته بندی نیاز بازار است؟

 

هدف کلی بسته بندی محصولات، ایجاد یک شرایط مناسب برای نگهداری، پخش و عرضه هرچه بهتر مواد و محصولات مورد نیاز انسان ها است. در بسته بندی مواد غذایی، در کنار مواردی که نام بردیم، شکل زیبا و جذاب برای مخاطب و بهداشتی بودن بسته بندی نیز مورد بحث است و اهمیت بالایی دارد. دستگاه های بسته بندی این کار را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند. برای هر نوع موادی مانند، مواد غذایی (حبوبات، مواد پودری، مایعات) و مواد شیمیایی (پودرهای لباسشویی یا اسیدها) دستگاه منحصر به فردی وجود دارد که کار بسته بندی را سریع تر و راحت تر می سازد.

دستگاه های بسته بندی مواد غذایی

 

مواد غذایی به جهت حساسیت بالایی که دارند نیاز به دقت بالایی در بسته بندی دارند. بهداشت در آن ها باید رعایت شود و در کنار بهداشتی بودن، زیبایی و شکیل بودن نیز مهم است. فکر کنید برای صادرات محصولاتی که به وفور در جهان یافت می شود چه راهکارهایی وجود دارد؟ هر کسی هنگامی که در فروشگاه به دنبال مثلا چای می‌گردد، خواه ناخواه جذب بسته بندی های زیبا می شود. تولید کنندگان بسیاری در سراسر کشور و جهان مشغول تهیه و توزیع چای هستند. اما بسته بندی ها هستند که بسیار بر مخاطب اثر می گذراند و تاثیر به سزایی در انتخاب دارد. دستگاه های بسته بندی پیوسته در این هدف هستند که مسیر تولید تا عرضه را کاهش بدهند و کیفیت محصولات را حفظ نمایند.

 

دستگاه های بسته بندی مواد غذایی صنعتی

 

به طور کلی چند نوع دستگاه بسته بندی صنعتی، پایه‌های ثابت این حوزه را تشکیل می دهند که کارفرما بنابر احتیاج و تولیداتش یکی از آن ها را بر می‌گزیند. برای خرید دستگاه های بسته بندی صنعتی بهتر است با کارشناسان این حوزه مشورت کنید و بنا بر نیازسنجی های کارشناسان بهترین انتخاب را داشته باشید.

برای تماس با کارشناسان کاوش صنعت کلیک کنید

انواع دستگاه های بسته بندی صنعتی

 

  • دستگاه بسته بندی توزین دار
  • دستگاه بسته بندی حجمی
  • دستگاه بسته بندی پودری
  • ماشین آلات کیسه پرکن
  • ماشین آلات پرکن مایعات و مواد غلیظ

در این بخش از مقاله به نقل از مجله ویترین اهمیت بسته بندی را مطالعه کنید

منبع: ویترین

مشاهده محصولات کاوش صنعت در وبسایت ویترین

بررسی اهمیت بسته بندی در اقتصاد این روزها

 

در گام اول، باید از کیفیت ماندگاری، سلامت و صحت محصولاتی که در بسته بندی قرار می گیرند آغاز کنیم. به عنوان مثال، گرد و خاکی متوجه محصول بسته بندی شده نیست و از تماس مستقیم با هوا در امان می ماند. اگر چه شرکت های بزرگ این مساله را درک کرده اند، اما هنوز هم شاهد این هستیم که کمپانی های نوپا، چنان که باید و شاید توجهی مبذول نمی دارند. شاید اغراق نکرده باشیم اگر تفاوت شرکت بزرگ و کوچک را همین بدانیم. بسته بندی فوایدی گسترده را پیشنهاد می دهد، بیایید به ارتقای طول عمر محصولات بسته بندی شده اشاره کنیم. اگر شما پخش کننده ای در انتهای چرخه ی فروش باشید، محصولی را سفارش می دهید که ماندگاری دو ساله دارد، یا دیگری که چند روز عمر می کند؟ نکته ای دیگر، محصولی را می خرید که به تبع بسته بندی مناسب سالم و سلامت مانده و از نظر بهداشت در جایگاه والایی است یا سراغ سفارشات اصطلاحا فله می روید؟

اگر خود این روند سوالات را تعمیم دهید، به خوبی قابل مشاهده خواهد بود که بسته بندی نه تنها یک خدمت، که خود صنعتی عظیم را پدید آورده. به همین شکل، کافی است توجه داشته باشیم که محصولات خوراکی، مثل خشکبار و حبوبات و گوشت و غیره، تنها یک طرف قضیه اند و هر چیزی در این اقتصاد مدرن شده، نیاز به بسته بندی دارد، حتی سیگاری که قرار است ریه ها را نابود کند، از نگاه مشتری، باید تازه توتون خود را تازه نگاه داشته باشد.

تا به اینجا سعی شد ترسیمی کلی از شمای بسته بندی و اهمیت این صنعت ارائه شود. در قسمت های بعدی، به انواع دستگاه های بسته بندی و شکل حضور آن ها در خط تولید کارخانه ها می پردازیم.

 

دستگاه بسته بندی چه انواعی دارد و خط تولید چه کسب و کارهایی را می چرخاند؟

 

برشمردن تعداد یا نوع دستگاه های بسته بندی کار معقولی نیست. زیرا به تعداد محصولاتی که در دنیا تولید می شود، دستگاه بسته بندی وجود دارد. گاهی حتی نیاز است یک خط تولید، بنا به نیاز خاص و انحصاری خود، به شرکتی، سفارش دستگاهی خاص را ارائه دهد. از همه ی این مسائل که گذر کنیم، باید به این امر صحه بگذاریم که دستگاه های بسته بندی، نقش اول خطوط تولید مواد غذایی هستند. در نتیجه، چه از نظر قیمت، چه از منظر تنوع محصول، دستگاه های بسته بندی حوزه ی مواد غذایی، پیچیده ترین مارکت را دارند.

پس از این، نوبت به صنایع شیمیایی می رسد. این حوزه، به تبع حساسیت و ایمنی، شاید جایگاه دوم را داشته باشد. به همین ترتیب و منوال، شما می توانید بر اساس فراگیری محصول و سپس، درجه نیاز به پوشش، رابطه ی آن صنعت با پدیده ی بسته بندی را به دست آورید.

 

نتیجه

 

بسته بندی این روزها یکی از دغدغه های مهم کارخانه داران و تولید کنندگان است. دستگاه های بسته بندی انواع گوناگونی دارند که می توان با یک خرید ایده آل بهترین راهکار و بهینه ترین تولیدات را داشت. دستگاه های بسته بندی کاوش صنعت را می توانید از «اینجا» مشاهده کنید. دستگاه های بسته بندی امروزه روز یاری دهنده تولیدات هستند و در بسیاری از موارد ضامن یک فروش ایده آل. برای خرید و استعلام قیمت دستگاه های بسته بندی کاوش صنعت تماس بگیرید.

نوشته های تازه

مقالات مشابه