خرید دستگاه بسته بندی

راهنمای خرید دستگاه بسته بندی


خرید دستگاه بسته بندی مستلزم در نظر گرفتن نکات مهمی است. 
پیش از این در مقاله ی خرید دستگاه بسته بندی ، توضیحاتی در خصوص پروسه ی انتخاب دستگاه بسته بندی دادیم . در این مقاله قصد داریم به بررسی مهمترین نکات زمان انتخاب و خرید دستگاه بسته بندی بپردازیم.

اولین موردی که هنگام خرید دستگاه بسته بندی باید در نظر داشته باشید پاسخ به سه سوال مهم است :

۱٫چه نوع بسته بندی یا بسته بندی هایی مد نظرتان است؟

۲٫قصد بسته بندی چه وزن یا وزن هایی دارید؟

۳٫چه حجمی از مواد را روزانه یا ماهانه بسته بندی میکنید؟

اهمیت نوع بسته بندی از این روست که دستگاه های بسته بندی هر یک شکل خاصی از بسته را تولید می نمایند . بنابر این مهم است که شما بدانید چه فرمی از بسته بندی مد نظرتان است. به عبارتی کدام شکل از بسته بندی برای محصول شما مناسب تر است.

انواع فرم های بسته بندی عبارتند از بسته بندی بالشتی، پاکتی، سه طرف دوخت، چهار طرف دوخت ،پنج طرف دوخت ،زیپ کیپ دارو …است.

برای مثال بسته بندی رایج برای حبوبات مدل بالشتی است. در صورتی که محصولی مانند قهوه و نسکافه تک نفره به شکل بالشتی مدادی یا سه طرف دوخت بسته بندی می شوند.

اطلاع از وزن یا وزن های بسته بندی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است .دستگاه های بسته بندی هریک بازه ی وزنی خاصی را بسته بندی می نمایند. برای مثال دستگاه بسته بندی اتوماتیکی که وزن ۱۰۰ گرم را بسته بندی می کند نمیتواند وزن ۵۰ کیلوگرم را هم بسته بندی نماید. علت هم مرتبط با تناسب سایز دستگاه و سایز بسته بندی و وزن محصول است.

دستگاه بسته بندی کاوش صنعت بر اساس دامنه ی وزنی در وزن های:

 زیر ۱۰۰ گرم
از ۵۰ تا ۱۲۰۰ گرم
۱ کیلوگرم تا ۱۰ کیلوگرم
و از۱۰ الی ۵۰ کیلوگرم تقسیم بندی می شوند.
مورد دیگری که هنگام خرید دستگاه بسته بندی اهمیت دارد ، در نظر گرفتن حجم تولید است .اطلاع از میزان تولید روزانه ،هفتگی یا ماهانه محصول در انتخاب دستگاه بسیار مهم است. دستگاه بسته بندی حبوبات براساس حجم تولید به انواع :

دو توزین
چهارتوزین
شش توزین
ده توزین
چهارده توزین تقسیم می شود.
افزایش تعداد توزین ها منجر به افزایش سرعت بسته بندی و به عبارتی افزایش حجم تولید می شود. شرکت کاوش صنعت بیشترین میزان تنوع را در تولید دستگاه بسته بندی توزین دار و پودری دارد.

 با توجه به آنچه که بیان شد در نظر گرفتن همه این موارد منجربه انتخاب دستگاهی که بیشترین بهره وری برای کسب و کار شما دارد ، می شود. شما به عنوان تولید کننده می توانید متناسب با هر سه مورد مطرح شده بهترین دستگاه بسته بندی را برای خود فراهم نمایید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *