بسته بندی و فروش میوه خشک و سبزی خشک

دسته بندی ها :

بازار فروش میوه و سبزی خشک در چند سال اخیر بسیار گسترش یافته است. میوه خشک به دلیل داشتن مزایایی نسبت به میوه تازه در سال های اخیر مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. ازجمله آن ها مدت زمان بالای ماندگاری ، داشتن مواد مغذی بسیار و کم حجم بودن نسبت به میوه تازه است. […]

SHARE IT

بازار فروش میوه و سبزی خشک در چند سال اخیر بسیار گسترش یافته است. میوه خشک به دلیل داشتن مزایایی نسبت به میوه تازه در سال های اخیر مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. ازجمله آن ها مدت زمان بالای ماندگاری ، داشتن مواد مغذی بسیار و کم حجم بودن نسبت به میوه تازه است.

خشک کردن میوه در حجم پایین و خانگی هم امکان پذیر است اما در این مقاله ما درباره خشک کن های صنعتی میوه صحبت خواهیم کرد.
سبزی خشک کالایی است که با توجه به سبک زندگی پر مشغله افراد امروزه جایگاه ویژه ای در سبد غذایی خانواده ها پیدا کرده است. در بیشتر غذاهای ایرانی و انواع سالاد ها سبزی استفاده می شود. از آنجایی که افراد بیشتر از غذاهای آماده و نیمه آماده استقبال می کنند ، این محصولات بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.
با توجه به افزایش تقاضای بازار به این محصولات ، فعالیت در این عرصه افزایش یافته است. در گذشته فرآیند تهیه میوه و سبزی خشک به روش سنتی یا خانگی انجام میشد. امروزه به دلیل افزایش تقاضا و همچنین اهمیت مسائل بهداشتی ،این محصولات به روش های صنعتی آماده می شوند.
فرآیند تولید صنعتی میوه خشک توسط ماشین آلات مخصوصی انجام می گیرد.
این ماشین آلات شامل دستگاه های وان شستشو، سانتریفیوژ ، پوست کن، اسلایسر ، خشک کن و دستگاه بالابر است. دستگاه های خشک کن و بسته بندی اصلی ترین دستگاه ها در این پروسه است.
دستگاه خشک کن انواع مختلفی دارد. دستگاه خشک کن کابینتی و خشک کن تونلی ازجمله آن هاست.

دستگاه خشک کن میوه چه طور عمل می کند؟

به غیر از دستگاه خشک کن و بسته بندی دستگاه های دیگر متناسب با اینکه محصول میوه یا سبزی باشد کاربرد دارند. برای مثال دستگاه پوست کن برای سبزیجات کاربرد ندارد. سانتریفیوژ هم که جهت آبگیری استفاده می شود برای میوه ها استفاده نمی شود.
یکی از نکات مهم در خصوص تولید میوه و سبزی خشک اطلاع از تفاوت محصولات است. میوه ها و سبزیجات تازه پس از خشک شدن نسبت وزن نهایی شان با هم متفاوت است. به طور کلی نسبت محصول تازه به محصول خشک شده بین هشت یا ده کیلو به یک کیلو است.


یکی از موارد مهم در فروش میوه و سبزی خشک نوع بسته بندی آن است. بسته بندی میوه خشک می تواند به دو صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک انجام شود. شکل بسته بندی این محصولات هم می تواند به صورت بسته بندی سلفونی یا بسته بندی در قوطی وظرف باشد.


دستگاه های بسته بندی مناسب این بسته ها دستگاه بسته بندی توزین دار اتوماتیک ، دستگاه بسته بندی توزین دار نیمه اتوماتیک و دستگاه قوطی پرکن است.


به طور کلی بسته بندی سلفونی رایج ترین فرم بسته در زمینه میوه خشک و سبزی خشک است.

بسته بندی و فروش میوه خشک و سبزی خشک بسیار فعالیتی پر سود و با بازده بالا است.

انواع فرم بسته بندی سلفونی میتواند بالشتی، پاکتی، چهار طرف دوخت ، پنج طرف دوخت ، زیپ کیپ دار باشد .
شرکت کاوش صنعت به عنوان طراح و سازنده دستگاه های بسته بندی در کنار دستگاه ی بسته بندی تخصصی ، دستگاه خشک کن کابینتی تولید می کند.

نوشته های تازه

مقالات مشابه