ایران تهران شهریار  تلفن:02165464586 info@kavosh-sanat.com

زبان


ویژگی های بسته بندی خوب

بسته بندی به مثابه لباس یک کالا به شمار می‎‎رود که طراحی و گرافیک  یکی از مهم‌ترین ویژگی های بسته بندی خوب است.در بسیاری از مواقع ارزش طراحی و گرافیک بسته بندی بیش از کالای درون آن است.

ویژگی طراحی بسته بندی
رنگ بسته بندی
رنگ به عنوان مهمترین فاکتور در طراحی بسته بندی به شمار می‎‎رود. آنچه برای اولین بار موجب جلب نظر مشتریان برای خرید کالا می‎‎شود، رنگ بسته بندی می‎‎باشد که هر کدام گویای پیام خاصی می‎‎باشند. بنابراین در انتخاب رنگ باید دقت نمود.

 استفاده از رنگ‎های صورتی و مشکی در هر نوع بسته بندی زیبا نیست. رنگ‎ها‎‎ی مشکی بیانگر غم و اندوه و رنگ‎ها‎‎ی صورتی موجب کم اهمیت جلوه دادن محصول است.
رنگهای قرمز و نارنجی موجب ترغیب و تحریک مصرف کننده می‎شود. برای موادغذائی رنگ‎ها‎‎ی گرم جذابیت بیشتری به بسته بندی می‎‎بخشد.
درخصوص محصولی مانندچای استفاده از رنگ های سبز با زمینه مشکی می‎تواند طبیعی بودن را در ذهن بینندگان تداعی نماید.

استفاده از تصاویر و نقوش مناسب
تصاویر به زیبایی بسته بندی‌ها‎ کمک زیادی می‎‎کند. این امر زمانی مؤثرتر است که برای طراحی بسته‌ها‎ی فلزی که محتویات آنها مشخص نیست، از تصاویر استفاده شود.
   گرافیست‎ها‎‎ با طراحی تصاویر خاص می‎‎توانند اعتماد مشتریان را برای خرید کالا جلب نمایند. تصاویر باید متناسب با نوع محصولات و نیاز مصرف کنندگان طراحی شوند.

استفاده از متن‎ها‎‎ی اثرگذار
جملات تأثیرگذار با فونت های زیبا در سایز بزرگ موجب جلب نظر مصرف کنندگان می‎‎شود. نوشته‎ها‎‎ باید شامل اطلاعاتی در رابطه با محصولات باشند.نوشته باید طرز استفاده از محصولات را به طور دقیق بیان کنند.
بیان مزایا، خواص و مضرات ناشی از مصرف بیش از حد محصولات نیز می‎‎تواند در مطلوب تر شدن طراحی بسته بندی کمک نماید.

قرار دادن لوگو در مکانی مناسب
هر شرکت تولیدکننده‎ای برای محصولات خود یک آرم را در نظر می‎‎گیرد. لوگو در هنگام طراحی بسته بندی باید این علامت بر روی بسته در نظر گرفته شود.
بهترین مکان برای قرار دادن لوگو در سمت چپ میدان دید است. این قسمت توجه بیشتری را به خود جلب می‎‎کند.

وجود فضای خالی در طراحی بسته بندی
با وجود تمام موارد بیان شده ، وجود فضای خالی بر روی بسته بندی امکان فکر کردن را به مشتری می‎‎دهد. بسته‎ها‎‎ی شلوغ ذهن مشتریان را مشوش و آنها را در تصمیم گیری متزلزل می‎‎کند.در این مکان گاهی امکان منصرف شدن از خرید پیش میاید.

خلاقیت در طرح
خلاقیت به عنوان یکی از مهمترین شاخصه‌ها‎ی بسته بندی به شمار می‎‎رود. تمایز میان بسته بندی‌ها‎ و وجود طرح‌ها‎ی گرافیکی جذاب می‎‎تواند موجب بالا رفتن رتبه بسته‎بندی گردد.
استفاده از خلاقیت و به وجود آوردن یک بسته بندی با طراحی زیبا، تضمین کننده فروش و جذب مصرف کننده خواهد بود.

تبلیغات
در طراحی گرافیکی بسته بندی یک محصول، باید علاوه بر اطلاع رسانی و زیبایی نقش تبلیغاتی و بازاریابی محصول را نیز مد نظر قرار داد.
طراحی هر بسته می‎تواند همچون یک بروشور، پوستر و استند عمل نماید. از این طریق میتوان مصرف کنندگان را برای خرید ترغیب نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*

هر سوالی دارید اینجا میتونید از ما بپرسید
send
EnglishSaudi ArabiaIran