ایران تهران شهریار  تلفن:02165464586 info@kavosh-sanat.com

زبان


دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار

نحوه کار دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار اتوماتیک

در این مقاله قصد داریم نحوه کار دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار اتوماتیک را اراِئه دهیم.

دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار اتوماتیک دستگاهی است که محصول مورد نظر جهت بسته بندی را در وزن و به فرم مشخص شده به صورت عمودی بسته بندی و تحویل اپراتور می دهد.

این دستگاه از دو بخش کلی تقسیم می شود : سیستم پکینگ و سیستم توزین
سیستم توزین یا وزن دهی بخش بالایی دستگاه بسته بندی است که متشکل ازیک مخزنو محفظه های فلزی ای است که باکت نامیده میشوند.در دستگاه های بسته بندی توزین ها یا به صورت خطی (ردیفی)هستند یا به صورت مولتی هد(گرد) .

مخزن دستگاه بسته بندی جایی است که محصول توسط دستگاه بالابر درون آن ریخته می شود. محصول از مخزن وارد باکت های توزین می شود وپس از تخلیه باکت ها به قسمت پکینگ منتقل میشوند.مقدار محصولی که از باکت ها تخلیه می شود بر اساس وزنی است که برای بسته ها مشخص شده است.
سیستم پکینگ قسمت پایینی دستگاه بسته بندی است که رول سلفون را به صورت اتوماتیک به شکل بسته بندی هایی مثل : بالشتی، پاکتی، چهار طرف دوخت ، پنج طرف دوخت و … در می آورد. درواقع محصول پس از تخلیه ازسیستم توزین به قسمت پکینگ منتقل و وارد بسته ی مورد نظر می شود .
یکی از موادی که در فرآیند بسته بندی باید در نظر گرفته شود، سیستم تاریخ زن است که می تواند توسط یک دستگاه جدا و پس از شکل گیری بسته نهایی نوشته را روی آن ثبت کند و یا توسط دستگاه جت پرینت که در بخش پکینگ تعبیه می شود ، در حین فر آیند تشکیل بسته بندی نوشته های مورد نظر را ثبت نماید.
همچنین برخی از مواد غذایی به منظور ماندگاری بیشتر نیاز به تزریق گاز ازت درون بسته دارند که این سیستم هم در قسمت پکینگ تعبیه می شود.
در واقع در یک دستگاه بسته بندی اتوماتیک اهمیت هر دو بخش توزین و پکینگ به یک میزان است .هر قدر سیستم توزین عملکرد خوبی داشته باشد وزن بسته های نهایی دقیق تر و همچنین سرعت بسته بندی بالاتر میرود. از طرف دیگر عملکرد درست سیستم پکینگ منجر به تولید بسته هایی شکیل ترمی شود.

زیبایی بسته تولید شده و دوخت تمیزآن ارتباط مستقیم با جلب توجه مشتریان دارد. در مجموع زمانی که هر دو سیستم توزین و پکینگ به خوبی عمل کنند محصولی با کیفیت رابه شما ارائه خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*

هر سوالی دارید اینجا میتونید از ما بپرسید
send
EnglishSaudi ArabiaIran