ایران تهران شهریار  تلفن:02165464586 info@kavosh-sanat.com

زبان


فروش شگفت انگیز با بسته بندی‌های جذاب

خلاقیت در تمامی دوره ها و در تمام زمینه ها همیشه با استقبال فراوانی از طرف مردم همراه بوده که هنر در زمینه عرضه محصولات، فروش و بازاریابی یکی از راهکارهای کلیدی محسوب می شود.

شاید این ضرب المثل را شنیده باشید که می‌گویند «از روی ظاهر قضاوت نکن!» اما انسان‌ها در بیشتر موارد از روی ظاهر به قضاوت می‌پردازند و معمولاً تصمیم‌های کاملاً احساسی می‌گیرند. برایمان پیش آمده است که یک محصول را صرفاً با توجه به بسته بندی دلفریبش خریده باشیم نه برای ویژگی و خصوصیتی که دارد! آیا این طور نیست؟

از نظر بازاریابی، ارائه یک محصول خوب و با کیفیت در قالب یک بسته بندی نه چندان جذاب برایتان گران تمام می‌شود چرا که چنین اشتباهی می‌تواند منجر به سقوط چشمگیر در آمار فروش شما شود.

بسته بندی ها در هر شکل، اندازه و هر رنگی وجود دارند. اولین برداشتی که ما از یک محصول می‌توانیم داشته باشیم از روی بسته بندی آن است که نمایانگر یک برند است. همانطور که بسته بندی می‌تواند باعث پسرفت محصول در فروش شود به همان اندازه نیز می‌تواند در افزایش فروش شما نقش داشته باشد.

خلاقیت در تمامی دوره‌ها و در تمام زمینه‌ها همیشه با استقبال فراوانی از طرف مردم همراه بوده که هنر در زمینه عرضه محصولات، فروش و بازاریابی یکی از راهکارهای کلیدی محسوب می‌شود. در جهان امروز که مردم بسیار دنبال تنوع می‌گردند، یکنواخت بودن پک محصول شما در مدت زمان طولانی فروش شما را با رکود مواجه می‌کند. توجه به سلایق مردم که همیشه پویا و تغییر پذیر است یکی از عوامل موثر و کمک کننده می‌باشد به گونه‌ای که یک طراح بداند محصول می‌خواهد به چه بازاری عرضه شود و خریداران یا مصرف کنندگان آن چه کسانی با چه ویژگی هستند.

بسته بندی باید بتواند کالای خود را بفروشد یعنی همانند یک استند تبلیغاتی قوی عمل کند. کیفیت محصول و مناسب بودن بسته بندی آن، ثابت کرده است در افزایش فروش و جذب مشتری نقش بسزایی دارند. تصور کنید که قرار است برای اولین بار می‌خواهید با شخصی ارتباط برقرار کنید، سعی می‌کنید در دیدار اول به زیباترین و جذاب ترین شکل خود را بیارایید و به نوعی تاثیر گذار واقع شوید که این می‌تواند یک تمثیل برای بسته بندی باشد در واقع امروزه بسته بندی کالا نمایانگر نحوه نگهداری و برندینگ می‌باشد.

نقش تبلیغاتی بسته بندی می‌تواند علاقه مردم را جلب کند و می‌تواند افراد را وادار کند تا به نام تجاری شما فکر کنند و یا حتی باعث می‌شود مشتری فقط بری خرید محصول شما به فروشگاه بیاید. حدوداً ۷۰ درصد از تصمیمات خرید یک خریدار در فروشگاه گرفته می‌شود و از بسته بندی و طراحی خاص یک محصول تاثیر می‌پذیرد، پس تولید کنندگانی که برای پک های محصولات خود هزینه می‌کنند و اهمیت می‌دهند، افزایش فروش و بازخورد آن را در دراز مدت شاهد خواهند بود.

در این زمینه که بسته بندی، خود یک تبلیغ برای محصول محسوب می‌شود بحث طراحی بیشتر از قبل اهمیت پیدا می‌کند. خلاقیت، نوآوری، استفاده از طرح‌های جسورانه همگی در آخر یک طراحی منحصربه فرد را به ارمغان می‌آورد که نظر مشتریان زیادی را به کالای شما جلب کرده و نتیجه‌ی آن به جز مطرح شدن برند شما و افزایش فروش، چیزی نخواهد بود.

در طراحی می‌توانید از خود محصول استفاده کنید. تلفیق بسته بندی با خود محصول به گونه‌ای که قسمتی از کالا در دید مشتری قرا گیرد توانایی و قدرت شما را در طراحی به نمایش می‌گذارد. استفاده از نوشته‌ها با فونت‌های جذاب نیز در جلب توجه کردن تاثیر گذارند، شما حتی می‌توانید از شعار مخصوص خود برای باقی ماندن در ذهن مشتری استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*

هر سوالی دارید اینجا میتونید از ما بپرسید
send
EnglishSaudi ArabiaIran