دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار با ظرفیت تولید بالا

دستگاه بسته بندی آجیل و خشکبار چیست


دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار یکی از ماشین آلات مهم در صنعت بسته بندی موادغذایی است. حبوبات، غلات و خشکبار محصولاتی هستند که مصرف فراوانی دارند. این محصولات جزء اصلی سبد غذایی هر ایرانی است.

 بسته بندی حبوبات و خشکبار موردی است که هم برای تولید کننده و هم برای مصرف کننده اهمیت بالایی دارد. تولید کنندگان همیشه تلاش می کنند بهترین کیفیت بسته بندی را ارائه دهند. ازطرفی مردم هم هنگام خرید به دنبال بسته بندی های مقاوم و زیبا هستند. ازهمین رو خط بسته بندی و دستگاه بسته بندی اهمیت زیادی پیدا می کند.

وقتی صحبت از حبوبات ، غلات و خشکبار می شود به دلیل مصرف بالای آن ، تولید انبوه مطرح می شود. در بحث تولید انبوه ظرفیت بسته بندی ماشین آلات مهم است. تولید کنندگان به دنبال دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار با ظرفیت تولید بالا هستند. دستگاهی که سرعت بسته بندی بالاترو دقت اندازه گیری وزن بالایی داشته باشد. به عبارتی استفاده ازدستگاه های کمتر با ظرفیت تولید بیشتر مقرون به صرفه تر ازداشتن چندین دستگاه با ظرفیت های متوسط یا پایین است.

بهترین دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار دستگاه های بسته بندی گرانولی است. دستگاه بسته بندی گرانولی براساس ظرفیت بسته بندی و دامنه وزنی انواع مختلفی دارد. بسته بندی حبوبات و خشکبار رایج دربازار برای مصرف کنندگان ۴۰۰ گرم تا ا کیلواست.

انواع دستگاه بسته بندی حبوبات وخشکبار براساس ظرفیت تولیدشان به شرح زیراست :
دستگاه بسته بندی دو توزین

دستگاه بسته بندی چهارتوزین

دستگاه بسته بندی شش توزین

دستگاه بسته بندی ده توزین و …

از میان این دستگاه ها دستگاه بسته بندی دو توزین کمترین سرعت بسته بندی و دستگاه بسته بندی ده توزین بیشترین سرعت بسته بندی را دارد.

تعداد توزین ها دردستگاه بسته بندی محدودیت ندارد و می تواند تا ۳۰ توزین هم  باشد.

یکی ازمهمترین تفاوت های این دستگاه ها با هم قیمتشان است. دستگاه های بسته بندی که به صورت توزین خطی هستند نسبت به دستگاه های مولتی هد قیمت پایینتری دارند. از طرف دیگر سرعت بسته بندی دستگاه مولتی هد بالاتراست.در بسیاری موارد تولید کننده قصد دارد حجم تولید بالایی داشته باشد و درعین حال قیمت مناسبی داشته باشد.شرکت کاوش صنعت با در نظر گرفتن این مورد دستگاه بسته بندی شش توزین را طراحی و تولید کرده است.این دستگاه قادر است تا ۴۵ بسته در دقیقه بسته بندی کند که سرعت قابل توجهی در دستگاه بسته بندی با توزین خطی است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *