ایران تهران شهریار  تلفن:02165464586 info@kavosh-sanat.com

زبان


دستگاه دوخت

دستگاه دوخت

دستگاه دوخت برای دوختن درب کیسه های مختلف با جنس های پلاستیکی، پارچه ای، نخی و کاغذی استفاده می شود.

این دستگاه مدل های مختلفی دارند که می توان به دستگاه دوخت صنعتی و دستگاه دوخت دستی اشاره نمود.

دستگاه های دوخت کیسه به دو دسته ی کلی تقسیم می شود:

دستگاه های دوخت گونی یا دوخت نخی و دستگاه دوخت حرارتی یا پرس

 دستگاه دوخت نخی

دستگاه دوخت نخی یا سرکیسه دوز یک دستگاه بسته بندی است که برای دوخت کیسه‌های نخی یا پارچه‌ای، کاغذی و یا پلاستیکی در صنایع بسته بندی کاربرد دارد که بیشتر با نام دستگاه دوخت گونی برنج شناخته می‌شود. دستگاه گونی دوزی، چرخ گونی دوز، چرخ سرکیسه دوز، چرخ دوخت گونی و دستگاه دوخت کیسه نیز از نام‌های دیگر این دستگاه است.

 انواع دستگاه دوخت نخی :

دستگاه دوخت گونی دستی

دستگاه دوخت گونی دستی مدل کوچک و قابل حمل سرکیسه دوز است.دستگاه دوخت دستی برای کارگاه‌ها و کسب و کارهای کوچک مناسب است. سرکیسه دوز دستی می‌تواند شارژی یا برقی باشد.

دستگاه دوخت گونی اتوماتیک

این دستگاه سرکیسه دوز در خطوط تولید کارخانه‌ها و تولیدی‌های بزرگ استفاده می‌شود .این دستگاه برای دوخت و بسته بندی کیسه‌های خیلی بزرگ کاربرد دارد.

 دستگاه دوخت حرارتی

دستگاه دوخت حرارتی برای بسته بندی محصولات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیشترین کاربرد این دستگاه در بسته بندی انواع مواد غذایی است. این دستگاه‌ دوخت حرارتی می‌توانند به شکل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک بسته بندی انواع محصولات را در پوشش‌های پلاستیکی و پلاستیک-آلومینیومی انجام دهند. به طور کلی دستگاه دوخت پلاستیک از مهم‌ترین دستگاه‌های استفاده شده در خط بسته بندی انواع کسب و کارها است.

انواع دستگاه دوخت حرارتی :

دستگاه دوخت پلاستیک رومیزی

دستگاه پرس پلاستیک دستی یا رومیزی باید از نیروی دست برای کار استفاده کند .این دستگاه نمی‌توانند به شکل تمام اتوماتیک کار کنند. 

دستگاه دوخت حرارتی رومیزی با حرارت لبه بالایی کیسه را می‌چسباند یا می‌دوزد. به دلیل سرعت پایین این دستگاه‌ها در کسب و کارهای کوچک،کارگاه‌ها، فروشگاه‌ها و کسب و کارهای خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. راه اندازی کسب و کار خانگی با دستگاه بسته بندی به دستگاه دوخت پلاستیک رومیزی نیاز دارد.

دستگاه های دوخت پلاستیک دستی ساده از حرارت برای بستن سر نایلون های پلاستیکی استفاده می کنند. این دستگاه ها که بیشتر با نام دستگاه پرس پلاستیک شناخته می‌شوند معمولا در فروشگاه ها استفاده می‌شوند .دستگاه های دوخت دستی یکی از ۵ دستگاه بسته بندی خانگی پر کاربرد هستند و سرعت عمل بالایی ندارند.

مدل‌های کاتردار دستگاه دوخت پلاستیک رومیزی پیشرفته تر از مدل‌های معمولی هستند .این مدل ها با استفاده از تیغه‌هایی در وسط دستگاه می‌توانند بسته بندی را به شکل پشت هم و با سرعت بالاتری انجام دهند. در برخی کسب و کارهای کوچک از این دستگاه های پرس پلاستیک استفاده می شود.

 دستگاه دوخت پلاستیک ریلی

دستگاه دوخت ریلی پیشرفته ترین مدل دستگاه دوخت پلاستیک است. این دستگاه های دوخت نایلون محصولات را روی ریل های خود قرار می دهند و عملیات دوخت را به شکل اتوماتیک و با سرعت بسیار بالایی انجام می دهند. ریل های این دستگاه ها بسته به نوع محصول می تواند عمودی و یا افقی باشد.

دستگاه دوخت پدالی

دستگاه دوخت پدالی در مدل های رومیزی و ریلی در بازار موجود است و به نوعی بین مدل های نیمه اتوماتیک قرار می‌گیرد. در این دستگاه های دوخت نایلون عملیات بسته بندی توسط اپراتور و با استفاده از فشردن پدال برای هر محصول انجام می شود. این دستگاه پرس پلاستیک بیشتر برای محصولات حساسی که نیاز به نظارت دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

در دستگاه بسته بندی نیمه اتوماتیک کاوش صنعت دستگاه دوخت اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک حرارتی یا نخی استفاده می گردد. با توجه به جنس لفاف  استفاده شده در بسته بندی یکی از این دستگاه ها روی دستگاه جهت بستن درب تعبیه می شود. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*

هر سوالی دارید اینجا میتونید از ما بپرسید
send
EnglishSaudi ArabiaIran