ایران تهران شهریار  تلفن:02165464586 info@kavosh-sanat.com

زبان


طرح بسته بندی

اهمیت طراحی در بسته بندی

در این مقاله قصد داریم در خصوص اهمیت طراحی در بسته بندی توضیحاتی ارائه  دهیم .امروزه با توجه به ازدیاد شرکت ها و کارخانه ها برای تولید انواع و اقسام کالا و محصولات، بسته بندی کالا یکی از عوامل ایجاد رقابت به شمار می رود.

بسته بندی یک ابزار قدرتمند برای به فروش رساندن کالا می باشد.بسیاری از کارخانه ها زمان،هزینه و نیروی زیادی صرف طراحی در بسته بندی محصولات خود می کنند.
طراحی و بسته بندی کالا شاید در نگاه اول با اهمیت پنداشته نشود اما زمانی اهمیت آن معلوم می شود که دو محصول مشابه، کنار هم در قفسه ی مغازه ها برای فروش قرار بگیرند.
طراحی و بسته بندی کالا بنا به سلیقه ی مشتری ها و سن و جنس و…باید متفاوت باشد. به طور مثال کالاهای مناسب برای کودکان باید دارای بسته بندی و رنگ آمیزی شاد و کارتونی یا دارای تصویر شخصیت محبوب بین آن ها باشند تا کودکان را به سمت خرید جذب کنند. برای خانم ها از رنگ ها و طرح های زیبا و لطیف و مناسب با روحیات آن ها باید استفاده شود.طراحی و بسته بندی های جدید برای بعضی از کارخانه های قدیمی نتیجه ی معکوس می دهد زیرا آن ها محصولات خود را چندین دهه با بسته بندی خاص خود معرفی کرده اند.در واقع مردم جامعه آن برند را با طرح خاص خود شناخته اند در برخی موارد تغییر در این بسته بندی ها، باعث تغییر در دید مردم و افت فروش آن ها خواهد شد.
طراحی و بسته بندی کالا باید به گونه ای باشد که علاوه بر جلوه های زیبایی ظاهری برای جذب مشتری،بتواند از کالا محافظت کند تا بتواند آن را سالم دست مشتری برساند . همچنین با توجه به نیاز جامعه و قومیت و نژاد و وسایل و امکانات اولیه آن ناحیه طراحی شود تا برای تولید محصول مورد نظر مشکلی به وجود نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*

هر سوالی دارید اینجا میتونید از ما بپرسید
send
EnglishSaudi ArabiaIran