ایران تهران شهریار  تلفن:02165464586 info@kavosh-sanat.com

زبان


طراحی بسته بندی

اهمیت رنگ در بسته بندی مواد غذایی

اهمیت رنگ در بسته بندی مواد غذایی

اهمیت رنگ در بسته بندی مواد غذایی از جایگاه بالایی برخوردار است.رنگ در بسته بندی مواد غذایی حس روانی برای فروش و بازاریابی ایجاد می کند. نشان فرهنگی ، جغرافیایی و … منطقه مورد استفاده است.رنگ ها رده های سنی مختلف را مورد هدف قرار می دهند. 

  رنگ سفید مظهر پاکی و معصومیت می‌باشد. منعکس‌کننده نور و رنگ است. طراوت و سادگی را به ارمغان می‌آورد.کاربرد آن برای مد، دکوراسیون، پزشکی، آرایشی بهداشتی، غذایی، صنعتی و… است.

رنگ مشکی نشان‌دهنده سلطه، قدرت، شیک بودن است. رنگ مد، دکوراسیون، ورزش و رنگ اصلی در جهان می‌باشد.بودنش باعث ایجاد تنالیته و تضاد می‌شود .نبود آن باعث یکدستی می‌شود.
  رنگ قرمز رنگ اشتها، شور، جوانی و عشق، قدرت و سرعت می‌باشد. مواد غذایی، مد، دکوراسیون، صنعت را در بر دارد. 

رنگ آبی رنگ آسمان و دریاست، وسعت و پهناوری در آن موج میزند. رنگ صلح و آرامش است. وفادارترین رنگ محسوب می‌شود .قدرت آدمی را دوچندان می‌کند.

  رنگ سبز رنگ طبیعت، باروری، قدرت، ثروت و آرامش‌بخش است. کاربرد آن در پزشکی، مد، دکوراسیون، مواد غذایی و برخی موارد صنعتی می‌باشد. 

رنگ زرد رنگی است که کمتر به چشم می‌آید. زرد در درازمدت خسته‌کننده و باعث عصبانیت می‌شود.در برخی موارد باعث افزایش متابولیسم می‌شود .رنگ اشتها هم محسوب می‌شود.
 

آنالیز رنگ مناسب برای بسته‌بندی مواد غذایی:
ترشی، شوری، شیرینی، تلخی طعم‌هایی هستند که ما انسان‌ها آن‌ها را تجربه می‌کنیم. هرکدام در دنیای رنگ‌ها، رنگ مخصوص به خود رادارند. برای بسته‌ بندی‌ باید آن را مدنظر قرار داد.

 با خوردن ‌ترشی از درون یخ می‌کنید و به خود جمع می‌شوید. طراوت و تازگی در آن موج میزند. طعم طبیعت را در آن حس می‌کنید.پس رنگ آن ‌هم باید عین  طعمش باشد.

اگر محصولی رنگ گرم داشته باشد باید آن را به سردی بکشانیم.  تا بتوانیم به رنگ دلخواه و اصولی برای بسته بندی محصول موردنظرمان برسیم. 

به طور کلی در نظر گرفتن موارد فوق در طراحی بسته بندی مواد غذایی منجر به بالابردن قدرت جذب بسته بندی در نظر مشتری می شود.
  

منبع: سایت تورنگ چاپ

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*

هر سوالی دارید اینجا میتونید از ما بپرسید
send
EnglishSaudi ArabiaIran