ایران تهران شهریار  تلفن:02165464586 info@kavosh-sanat.com

زبان


بسته بندی حبوبات

انواع لفاف بسته بندی

امروزه در صنایع غذایی مختلف ، تولیدکنندگان  نیــــــاز به بسته بندی های بهداشتی غذایی دارند. نام تجاری آن فیلم BOPP و CPP می باشد .این بسته بندی ها جهت ارائه هرچه بهتر و بهداشتی تر محصولات به بازار مصرف است

فیلم ها متناسب با نیاز و نوع مصرف و طرح های مختلف در صنایع غذایی به چهار صورت صدفی – شفاف – مات و متالایز تولید می  شوند . یکی دیگر از لفاف های بسته بندی فودگرید فیلم CPP است.

cpp بخاطر خاصیت کشسانی بیشتر آن نسبت به فیلم BOPP در صنایع غذایی خاص مورد استفاده قرار می گیرد.صنایعی که مواد بسته بندی شده آنها خشک و سخت و دارای قسمت های تیز می باشد. چنین موادی باعث پاره شدن لفاف می شود. حبوبات ، قند و شکر ، ماکارونی و غیره از این دست مواد هستند .

حداقل ضخامت opp بیست میکرون و حداکثر ۴۰میکرون است .مناسب برای محصولاتی مانند حبوبات ،قندو شکر ، پودر ژله و ..می باشد.CPP جنس نرم وکششی وارتجاعی دارد و مناسب برای بسته بندی ماکارانی وکیک وکلوچه و …است.

برای افزایش استحکام لمینت فیلم های پلیمری OPP – CPP – پرالایز و متالایز انجام میشود . مثلا دولایه OPP 25 میکرون که جنس سخت تر میشود و یا یک لایه OPP و یک لایه CPP که نرم تر میشود . نوع فیلم  بر اساس چاپ و دستگاه دوخت و دستگاه پر کن  تعیین می شود .
برای محصولاتی که ماندگاری بیشتر نیاز دارند از لمینت متالایز با یک لایه دیگر استفاده می شود . چاپ از زیر روی OPP زده شده و روی متالایز لمینت می شود .

این فرآیند باعث می شود ماندگاری چاپ بیشتر شود .متالایزر یک لایه فلزی می باشد .پرالایز صدفی بوده وبرای بسته بندی نمک و…استفاده می شود .
ماشین آلات بسته بندی کاوش صنعت قادر به بسته بندی محصولات پودری و گرانولی با همه این لفاف ها می باشند.
منابع: سایت زرین نقش
سایت رامینا پلاستیک

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*

هر سوالی دارید اینجا میتونید از ما بپرسید
send
EnglishSaudi ArabiaIran